Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, burun için cerrahi olmayan bir kozmetik prosedürdür. Cerrahi bir müdahale olmadığı için işlem çok basittir. Burun derisine dolgu maddeleri enjekte edilerek buruna istenilen şekil verilebilir. Burun dolguları sayesinde özellikle ağız köşeleri ve burun kenarlarındaki kırışıklıklar giderilir. Burun yanaklarla daha orantılı hale gelir.

Burun yüzün merkezinde yer alır ve yüzün şeklini en çok etkileyen organdır. Burun deformitesine iki yaklaşım vardır. Birincisi burnun mevcut şeklini kabul etmek, diğeri ise burun şeklini değiştirmek için estetik burun ameliyatı olmaktır. Yakın zamana kadar burun deformiteleri için yukarıdaki yaklaşımlar benimsenmekteydi ancak günümüzde burun dolgusu, sıvı rinoplasti ve ameliyatsız rinoplasti kavramları üçüncü bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır.

Hyaluronik asit burun dolgusu, burun şeklini değiştirmek, burun şeklini düzeltmek, burun ucunu kaldırmak, burun eğriliğini ameliyatsız olarak düzeltmek, burun kemerini ameliyatsız olarak düzeltmek ve burnu büyütmek için kullanılır. Ameliyat için vakti olmayan, günlük rutinine hızla dönmek isteyen veya burun deformitelerini ameliyatsız düzeltmek isteyenler için burun dolgusu konsültasyon odası koşullarında hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Burun Dolgusu Acır mı?

Burun dolgusu ameliyatı cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle operasyon sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez.  Operasyon hem doktor hem de tedavi edilen kişi için çok rahattır. Tedavi sonrasında burun içinde ya da çevresinde herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlemden geçen kişinin sadece doktorun yatış pozisyonu ile ilgili tavsiyelerine uyması gerekir.

Burun Dolgusu Burnu Büyütür Mü?

Burun dolguları burun sırtına, burun ucuna ve burun tabanına uygulanır. Mevcut asimetriler ve eğrilikler hacimlendirme işlemi ile kamufle edilirken, burun ucu burun dolguları ile kaldırılır. Bu işlemlerde enjekte edilen malzeme ile burun büyütülür. Ancak daha düzgün bir burun oluşturulduğu için burun büyümesi fark edilmez.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatı, kullanılan ürünün kalitesine ve miktarına, uygulamayı yapan kişiye, burun dolgusu kompleks prosedürüne duyulan ihtiyaca ve yapıldığı şehre göre değişir. Burun dolgusu Van fiyatı da klinikten kliniğe değişmektedir, bu nedenle burun dolgusu hakkında bilgi almak veya randevu oluşturmak için …….. telefonunu arayın.

 

 

Burun Dolgusu Mu Ameliyat Mı?

Burun dolguları geçici bir çözümdür, bu nedenle burun ameliyatı kalıcı bir çözüm için en iyi seçenektir. Burun dolgu uygulaması, ameliyat edilemeyen ek hastalıkları olan, ameliyattan korkan veya burun değişikliklerini en aza indirmek isteyen kişiler için iyi bir seçenektir.

Burun Dolgu Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusu ameliyatında burun içi ve çevresine herhangi bir cerrahi müdahale yapılmaz. Cerrahi müdahale yerine burun içine çeşitli dolgu maddeleri enjekte edilir. Ancak enjekte edilen dolgu malzemelerinin bir ömrü vardır. Zamanla enjekte edilen malzemenin etkisi azalır ve burun önceki haline benzer bir forma dönüşür. Bu nedenle burun dolgusu kalıcı bir operasyon değildir. Ancak çok pratik bir işlem olduğu için düzenli aralıklarla burun dolgusu yapılarak başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Burun Dolgusu Sonrası Neler Yapılmalı?

Burun dolgusu işlemini gerçekleştiren uzman, işlem sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında detaylı bilgi verecektir. Tedavi gören kişiler doktorlarının tavsiyelerine uymalı, uyku pozisyonlarına ve duş almalarına dikkat etmelidir. Burun dolgusu ameliyatı günlük hayatı engelleyen bir tedavi değildir. Bu nedenle burun dolgusu uygulamasından sonra hayatınıza eskisi gibi devam edebilirsiniz. Bazı kişiler öğle tatilinde uygulamayı olup işlerine dönebilmektedir. Burun dolgusu sonrası şişlik ve morluk oluşma ihtimali son derece düşüktür. Dinlenmek için özel bir zaman gerekmez. Konfor açısından hastaların en çok memnun kaldığı kozmetik türlerden biri burun dolgusudur.

Burun Dolgusu Zararlı mı ?

Burun anatomik olarak anastomoz olarak tanımlanan birçok damarın birleşme yeridir. Bu nedenle venöz dolgu enjeksiyonları burun anatomisine aşina olmayan kişiler tarafından yapıldığında risklidir. Burun dolgusu bir damar içine enjekte edildiğinde körlüğe kadar giden çok ciddi yan komplikasyonlar görülebilir. Bu nedenle burun dolgusu sadece bu alanda uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Erkeklere Burun Dolgusu Yapılır Mı?

Burun dolgu uygulaması sadece kadınlara yönelik bir kozmetik prosedür değildir. Burunlarının şeklinden ve hacminden memnun olmayanlar sadece kadınlar değildir. Bazı erkekler de burunlarından memnun değildir ve sayıları azımsanmayacak kadar çoktur. Burun dolgusu yaptıranların oranını cinsiyete göre çıkardığımızda, erkeklerin oranının oldukça yüksek olduğunu görürüz.Burun Dolgusu
Urartu Göz Merkezi