Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisi; Çatlaklar vücudun farklı bölgelerinde kilo almaya bağlı olarak, cildin alt dokusunda yoğun ve sürekli gerilmeye bağlı olarak ortaya çıkan problemlerdir.

Vücudun farklı bölgelerinde sürekli gerilmeye bağlı olarak oluşan çatlaklar, çatlak tedavisi ile ortadan kaldırılır.

Cilt gerildikçe ciltteki birçok hücreden kimyasallar açığa çıkar. Bu da cildin alt kısmındaki elastik liflerin ve kolajenin zarar görmesine neden olur.

Deri Çatlağı Neden Olur ?

Kadınlarda özellikle doğum sırasında derinin çatlaması. Son aylarda artan gerginlik ve kilo alımı ile vücudun farklı bölgelerinde çatlaklar oluşur. Ergenlik dönemindeki hormonal değişiklikler de çatlaklara neden olabilir.

Obez kişilerde çatlak oluşma olasılığı %50'ye yakındır. Çatlak cilt, kullanılan ilaçların yan etkisi olarak ve sağlıksız beslenme koşullarıyla ilişkili olarak da görülebilir. Kadınlarda ve erkeklerde cilt çatlaklarının görüldüğü yerler farklıdır. Kadınlarda karın, kalça ve göğüslerde daha sık görülürken, erkeklerde kollar ve belde daha sık görülür.

Deri çatlakları vücut geliştirme meraklılarının omuzlarında, hamile kadınların karın ve göğüslerinde, ergenlik döneminde hızla gelişen vücut bölgelerinde ve aşırı kilolu kişilerde görülebilir.

Cilt çatlakları, uzun süreli ağızdan kortizon verilmesi veya uygulanması nedeniyle vücudun aşırı miktarda kortizon ürettiği Cushing hastalığında da ortaya çıkabilir.

Çatlak Tedavisi Yöntemleri Nelerdir ?

Çatlakları önlemek için sağlıklı bir kilo almak/azaltmak ve çatlaklara eğilimli bölgelere masaj ve özel tedavi uygulamak gerekir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çatlaklar için özel ekipmanlar geliştirilmiştir. Fraksiyonel lazer, Altın İğne radyofrekans, karboksiterapi ve plazma yöntemleri ile çatlak oluşumunun önüne geçilebilmektedir. Bu prosedürlerin amacı deri altı lif ve kolajen dokusunu aktive etmek ve elastin dokusunu onarmaktır. Seans sayısı kişinin cildine ve çatlakların yapısına göre değişir. Bu tedavilerle aynı zamanda, cildi güçlendirmek ve kurumasını önlemek için cilt iyi nemlendirilmelidir.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle çatlak tedavisi belirli bir süre gerektirmez. Çatlaklarından rahatsız olan herkes istediği zaman lazer çatlak tedavisine başvurabilir. Ancak bu tedavi için kış aylarında başvurmak en doğrusudur. Çünkü yaz güneşinin kavurucu etkisi lazer tedavisi uygulanan bölgeye zarar verebilir. Lazerle çatlak tedavisi yaz aylarında yapılacaksa doğrudan güneş ışığından kaçınılmalıdır. Gerekirse koruyucu giysiler giyilmeli ve gün içinde güneşe çıkılacaksa doktorunuzun önerdiği güneş kremi sürülmelidir.

 

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer, çatlak tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Fraksiyonel lazer ile gözle görülmeyen kolonlar şeklinde kanallar açılır ve cilt altında istenilen derinliğe ulaşılarak cildin yenilenmesi ve kalitesinin artırılması sağlanır. Fraksiyonel lazerler sadece çatlak tedavisinde kullanılmaz, aynı zamanda cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede de rol oynar.

Mezoterapi ile Çatlak Tedavisi

Çatlaklara hazır bir mezoterapi ilacı enjekte edilir. Tedavi birkaç seansta gerçekleştirilir ve işlemden önce lokal anestezik bir krem uygulanır. Seanslar 6-8 seans boyunca haftada bir kez yapılır.

Çatlak Tedavisi Fiyatları

Çatlak tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için ziyaret ettiğiniz hastane ve klinikler sizden farklı fiyatlar isteyebilir. Bu durumun temel sebebi tedavi ve sağlık alanındaki çalışmalarda hastayı muayene etmeden net bir fiyat belirtmenin mümkün olmamasıdır.

Çatlak Tedavisi Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçiniz.Çatlak Tedavisi
Urartu Göz Merkezi