Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji, deri hastalıkları ve bunların tedavisi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu disiplin, insan vücudunun hayati bir organı olan derinin tüm hastalıklarını araştırır ve tedavi eder. Dermatoloji uygulaması, görevi vücut sağlığını korumak ve hastalıkları tedavi etmek olan dermatolog adı verilen uzmanlar tarafından steril bir tedavi ortamında gerçekleştirilir.

Deri, insan vücudunun en büyük organıdır ve birçok işlevi vardır. En önemli işlevleri arasında vücudu dış etkenlerden korumak, vücut ısısını dengede tutmak ve vücuttaki birçok önemli sürece yardımcı olmak yer alır. Dermatoloji uygulaması, çeşitli nedenlerle sağlığı bozulan derinin (deri yapılarının) tedavi edilmesini içerir.

Dermatoloji sadece deri hastalıkları ile ilgilenmez. Saç ve tırnak hastalıkları ile de ilgilenir. Dermatologlar cilt değişikliklerini, renk farklılıklarını, benleri, yara izlerini ve diğer anormallikleri teşhis ve tedavi ederler. Ayrıca cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve leke tedavisi gibi medikal estetik uygulamaları da yaparlar.

Günümüzde dermatoloji alanında tedavi edilen ve dermatolojik hastalıklar olarak adlandırılan bir dizi hastalık vardır. En yaygın rahatsızlıklar şunlardır;

  • Akne: Cilt altındaki kıl foliküllerinin tıkanmasından kaynaklanan yaygın bir cilt sorunudur. Sebum (cildin kurumasını önleyen yağ) ve ölü deri hücreleri gözenekleri tıkayarak akne veya sivilce olarak bilinen lezyonların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Egzama: ciltte kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmaya neden olan bir cilt hastalığıdır; egzama sedef hastalığı olarak da bilinir.
  • Sedef hastalığı: deri hücrelerinin normalden daha hızlı büyümesi ve deride kabarık pullu yamalar oluşması ile karakterize kronik bir otoimmün deri hastalığıdır.Vitiligo: Melanin pigmentinin azalması veya kaybı nedeniyle ciltte beyaz lekelerin görüldüğü hastalık.Melanom: cildin kötü huylu bir tümörüdür. Erken evrede teşhis edilirse tedavi edilebilir.
  • Alopesi (saç dökülmesi): saçların çeşitli nedenlerle döküldüğü bir durumdur.

Şeklinde gösterilebilir.

 

Yukarıda dermatologlar tarafından tedavi edilen cilt hastalıkları açıklanmıştır, ancak başka birçok cilt hastalığı da vardır. Cildinizde herhangi bir değişiklik, rahatsızlık veya semptom fark ederseniz bir dermatoloğa danışmanız özellikle önemlidir.

Urartu Göz Dermatoloji Bölümü ve Medikal Estetik Bölümü , dermatoloji ve medikal estetik alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril tesisleri ve hastalarını dinleyen uzman doktorları ile en güzel, çekici ve sağlıklı cilt yapısına sahip olmak için dermatoloji uygulaması dahilinde gerekli tüm tedavileri gerçekleştirmektedir. başarı.

Cildinizin ve vücudunuzun herhangi bir yerinde, herhangi bir nedenle kozmetik bir sorunla karşı karşıyaysanız, evinize en yakın dermatologlarımızdan biriyle görüştükten sonra bir tedavi planı geliştirilebilmesi için hemen bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

 

Dermatoloji  Hangi Hastalıkları Tedavi Eder ?

Dermatoloji Bölümü'nde tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Mikozis, sedef hastalığı, akne, ergenlik sivilceleri, egzama, sifiliz ve gonore gibi zührevi hastalıklar, cinsel yolla bulaşan tüm hastalıkların tedavisi, cilt kanseri (melanom tanı ve tedavi), doğum lekeleri, saç dökülmesi, ilaç alerjileri, ürtiker tedavisi ve nedenlerinin araştırılması, güneş alerjisi ve tedavisi, ağız hastalıkları, Behçet hastalığı, aft, dil mantarı, kalıtsal deri hastalıkları, siğiller, benler, molluskum kontagiosum, tırnak mantar enfeksiyonları, tırnak kalınlaşması, tırnak batması gibi tırnak hastalıkları, cilt yağlanması ve kepeklenmenin teşhis ve tedavisi cildiye bölümü tarafından yapılmaktadır.

Cildiye Doktoru

Van Dermatologları olarak Van'da ileri teknoloji ile kurulan jinekoloji hastanemiz, hastalarımız için güvenli bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Deneyimli profesyonellerden oluşan ekibimiz 7 gün 24 saat ihtiyaçlarınız için en iyi donanımı sizlere sağlamaktadır. Van Cildiye doktorları, sağladığımız kaliteli hizmetlerle hastalarla sağlıklı bir ilişki kurabilir. İhtiyaçlarınızı anlıyor ve size en doğru ve özenli hizmeti sunuyoruz. Van Dermatoloji Doktorları için en güvenli ve yetkin yerde, hasta memnuniyetini esas alan en iyi hizmeti alacak ve bize teşekkür edeceksiniz.

 Dermatoloji (Cildiye)
Urartu Göz Merkezi