Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemikleri güzel bir yüz ifadesi için önemli bir kriterdir. Elmacık kemiklerinin görünümü, yüzün altın oranda görünmesinde ve yumuşak bir ifade yaratılmasında çok önemlidir. Bazı kişilerde genetik nedenlerden dolayı elmacık kemikleri düz ve düşük görünürken, bazılarında ise yaş ilerledikçe yüz dikdörtgen bir görünüm alır ve elmacık kemikleri dolgun, çarpıcı görünümünü kaybederek adeta gölgede kalır. Bu gibi durumlarda kişiye daha üçgen bir yüz yapısı kazandırmak, daha çekici ve güzel görünmesini sağlamak için elmacık kemiği kozmetik dolgusu yapılır. Son zamanlarda birçok ünlü tarafından tercih edilen ve oldukça doğal bir görünüm sağlayan bu işlem popüler hale gelmiştir.

Elmacık Kemiği dolgusu Yöntemleri

Elmacık Kemiğiniz Başlıca Yöntemleri Arasında Yer alan Uygulamalar ;

Yağ enjeksiyonu yöntemi

Bu yöntemde kendi vücudunuzun bir bölümünden alınan yağ, yüzün elmacık kemiklerine enjekte edilir. Lokal anestezi kullanılır.

İmplant yöntemi

Bu yöntem yüz düzleşmesi olan bölgelere uygulanır. Genel anestezi altında yapılır. Ağız içinde bir kesi yapılır ve elmacık kemiğinin üzerine bir protez yerleştirilir. İşlem yaklaşık bir saat sürer ve kesi çok ince kozmetik dikişlerle kapatılır. Elmacık kemiklerinde yapılan estetik ameliyattan sonra yanaklarda hafif bir gerginlik ve hafif bir karıncalanma hissedilmesi normaldir. Bu durum ameliyatın ikinci gününden itibaren yoğunlaşır ve 10-14 gün sonra tamamen kaybolur.

Orta yüz germe ve askılama

Yaşlanma ve yüz sarkmalarından kaynaklanan deformiteler için tercih edilen yöntemdir. Sarkan cilt dokusunu yukarı doğru askıya alır ve aynı zamanda elmacık kemiklerini belirginleştirir.

Geçici dolgular

Elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması için en kolay ve pratik yöntem ve bu nedenle en çok tercih edilendir. Kalıcılığı kullanılan dolguya bağlı olarak 6-18 aydır. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer. Hasta aynı gün normal hayatına dönebilir.

Kalıcı dolgu

Bu yöntem de elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak için kullanılır ancak yüksek riskli bir işlemdir. Kalıcı dolgular bu nedenle tercih edilmez.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır ?

İşlemden 30 dakika önce hastanın tedavi bölgesi anestezik krem ile uyuşturulur. Uyuşukluk giderildikten sonra yüz tamamen dezenfekte edilir. Dolgu maddesi bir iğne ve kanül kullanılarak elmacık kemiklerine enjekte edilir. Bu işlem sırasında hafif ağrı hissedilebilir. Her dolgu yöntemi için iğne cilde nüfuz ettikten sonra çıkarılmalı ve kanama kontrol edilmelidir.

 

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulaması  sonrası 24 saat boyunca alkol tüketilmemelidir. Hastalar 3-4 gün boyunca ağır uygulamalardan kaçınmalıdır. Hastalar işlemden sonra birkaç gün boyunca tedavi edilen bölgenin üzerine yatmamalıdır. Doktor dolgu bölgesine masaj yapacaktır. İşlemden sonra hastalar kendilerine masaj yapmamalıdır.

Bu dolgu operasyonundan sonra yüz kaslarını çok fazla hareket ettirmekten kaçının, bol sulu gıdalar ve su için, yorucu sporlardan kaçının ve mümkünse rahatlamanıza yardımcı olmak ve morarma ve kızarıklığı önlemek için sırt üstü yatın ve buz kompresleri kullanın.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcılık

Yapılan dolgu Uygulumasının kalıcılığı kişiden kişiye değişir ancak ortalama olarak kalıcılık 8 ila 12 ay arasında sürer.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu fiyatı hakkında bilgi almak için gittiğiniz klinikten farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Sağlık sektöründe yapılan işlemlerde kişiyi muayene etmeden fiyat vermek mümkün değildir. Bu bakımdan doğru fiyat, uzman bir doktor tarafından yapılan muayene sonucunda ortaya çıkar ve ardından bir tedavi planı hazırlanır.

Fiyatlar İçin Bizimle İleşime Geçiniz.Elmacık Kemiği Dolgusu
Urartu Göz Merkezi