Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Hayatta gülümsemek için pek çok neden vardır, ancak gülme eylemi ağız çevresinde çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Gülme çizgileri olarak da bilinen çizgiler, yüzün alt yarısının her iki yanında oluşan ve ağızdan uzanan derin kırışıklıklardır. Bu çizgiler, güldüğünüzde kasların tekrarlayan hareketinden kaynaklanır. Yaşlı kişilerde, zayıf ve yüzünde daha az yağ bulunan kişilerde daha belirgin olma eğilimindedirler. Bazı insanlar gülme çizgilerini kahkahalarla dolu bir hayatın işareti olarak görürken, diğerleri gerçek yaşlarından daha yaşlı görünürler.

Yüz dolgusu maddeleri, plastik cerrahi uygulamasında dramatik bir değişikliği temsil etmektedir. Tek bir kesi olmadan, dermal dolgu maddeleri sizi gençleştirmeye ve yüzünüzü yeniden şekillendirmeye yardımcı olabilir.

Yüz dolguları, ameliyatsız kozmetik prosedürlerin en çok tercih edilen uygulamasını tanımlar ve yüzün hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Teknolojinin ve teknik yöntemlerin gelişmesiyle birlikte yüz dolgularının uygulama alanı da genişlemiştir. Uygulaması oldukça basit olan dolgu işlemleri güven verdiği için çok tercih edilmektedir. En iyi Yüz dolgu sonuçları için dolgu doktorunun doğru hastaya, doğru bölgeye ve yeterli dolgu hacminde dolgu yapabilmesi gerekir. Dolgular; yüzdeki hacim problemlerini ve kırışıklıkları azaltmadaki etkinliği nedeniyle tercih edilir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır

Yüz dolgusu yapılmadan önce, kullanılacak dolgu ürününün markası ve güvenilirliği hakkında bilgi alınmalıdır. Piyasadaki güvenilir üç dolgu maddesi dışındaki malzemelerin kullanımına izin verilmemelidir. Doğru doktor ve klinik seçimi de çok önemlidir.

Dolgu işlemleri sadece enjeksiyon işlemleri değildir. Enjeksiyon yapabilen tüm doktorların yüz dolgusu yapamayacağını unutmamak önemlidir. Tedavi, plastik cerrahi uygulamaları konusunda eğitim almış ve akredite olmuş uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Yüz dolgusu için kullanılan malzemeler nelerdir?

Son 20 yılda yüze hacim kazandırmak için birçok farklı dolgu maddesi türü geliştirilmeye çalışılmış, yumuşak doku viskozitesi ve kemik dokusu viskozitesinde değişen kalıcılığa sahip birçok farklı ürün tanımlanmış ve piyasaya sürülmüştür, ancak yalnızca bir tanesi güvenlik sınırlarını aşmadan hasta ve doktor beklentilerini karşılayan bir etkinliğe ulaşmıştır Sadece hyaluronik asit dolgu maddeleri güvenlik sınırlarını aşmadan hastalar ve hekimler tarafından beklenen etkinliğe ulaşmıştır. Hyaluronik asit dolgu maddeleri ile ilgili araştırma ve incelemeler halen hızla devam etmektedir.

Yüz Dolgusu Kimlere Yapılır?

Yüz Dolgusu uygulaması için adaylar, yüz görünümlerinden rahatsız olan kadınlar veya erkeklerdir. Ağzınızın etrafında daha az fark edilir hale getirmek istediğiniz özellikle derin kıvrımlarınız varsa, dolgu tedavisi sizin için uygun olabilir. Genel sağlık durumu iyi olan çoğu yetişkin dermal dolgu enjeksiyonlarından yararlanabilir.

Gülme çizgileri yüz dolgu enjeksiyonları ile tedavi edilir. Dolgu maddesi doğrudan gülme çizgilerine enjekte edilir. Deri altına enjekte edildikten sonra, dolgu hacim olarak artar, cildi içeriden doldurur ve gülme çizgilerini yumuşatır.

Bu tedavi yaklaşık 30 dakika sürer. İlk olarak lokal anestezik krem uygulanır veya dolgu maddesi enjeksiyonu ile birlikte kullanılır. Daha sonra, yüzün her iki tarafındaki gülme çizgileri boyunca az miktarda dermal dolgu maddesi enjekte edilir. Enjeksiyonlar yapıldıktan sonra hastalar konsültasyon odasından hemen ayrılabilirler. Bandaj gerekmez ve kesinti süresi yoktur.

Bazı etkiler hemen görülebilir. Ek olarak, Yüz dolgu maddesi tedaviden sonra bir hafta boyunca birikir ve gevşeyip yerleşir. Kalıcı olmayan dolgu maddeleri ile yapılan bu tedavinin etkileri genellikle 6-12 ay sürer. Enjekte edilen dolgu maddesi yavaş yavaş vücut tarafından emilir ve çizgiler iyileşir.

 

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatı hakkında bilgi almak için gittiğiniz klinik veya hastaneye göre işlemin fiyatları değişmektedir. Sağlık sektöründe yapılan bir işlem için hastayı muayene etmeden kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu konuda en doğru fiyatları, uzman bir doktor tarafından yapılan muayene sonucunda oluşturulan tedavi planı ile ortaya çıkmaktadır.Yüz Dolgusu
Urartu Göz Merkezi