Lasik Göz Ameliyatı

Lasik Göz Ameliyatı yaşadıkları farklı göz kusurları nedeniyle gözlük veya lens kullanmak zorunda kalan kişilerin bu durumdan kurtulmak için başvurdukları Göz Tedavisi yöntemidir. İnsanların gözlüksüz net bir görüşe sahip olabilmesi için lazer ışınlarından yardım alınan bir tedavi yöntemi olarak da ifade edilebilir.

Excimer Lazer kullanılarak yapılan Göz Ameliyatları içerisinde en yaygın, güvenli ve konforlu olan teknik Lasik olarak bilinmektedir. Halk arasında Lazerle Göz Tedavisi veya Göz Çizdirme olarak da ifade edilen bu uygulamada insan gözünün ön tabakasındaki saydam alan yani kornea yeniden şekillendirilmekte ve düzenlenmektedir.

Ülkemizde ve tüm dünyada en sık tercih edilen Lazerle Göz Ameliyatı tekniği olarak Lasik Ameliyatı belirtilebilir. Bu operasyon sonucunda kişinin gözüne gelen ışının düzgün bir şekilde kırılması ve bu sayede net bir görüntü oluşması sağlanmaktadır.

İnsanlar sağlıklı görme eylemi için gereken odaklanma süreci kornea ve lens tarafından yürütülür. Göz kusurları bulunan kişilerde ışık doğru kırılamadığı için bulanık bir görüntü oluşur. Lasik Göz Ameliyatı ile bu problem güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle ortadan kaldırılır.

Lasik uygulamasında kornea yüzeyinden flep olarak ifade edilen kapakçık şeklinde bir kesi yapılır. Geçmişte mikro bıçaklar ile yapılan bu işlem günümüz teknolojisi sayesinde femto lazer olarak ifade edilen ışın ile bıçaksız ve temassız olarak yapılmaktadır.

Bu aşamada oluşturulan flep kaldırılarak altında kalan bölgedeki kusurlar lazer ışınları ile düzenlenip kornea kusursuz hale getirilir. Sonrasında yerine geri bırakılan flep iyileşmesi ile süreç tamamlanır. Kişi korneası sağlıklı bir yapıya getirildiği için net bir görüşe sahip olur.

Urartu Göz Merkezi olarak bünyemizde hizmet vermekte olan Uzman Göz Doktorlarından oluşan ekibimiz, FDA tarafından onaylı cihazlarımız ve steril işlem odalarımız sayesinde Lasik Göz Ameliyatı dahil olmak üzere Göz Hastalıkları kapsamındaki tüm problemlerin tedavisini başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Uzman Göz Doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sırasında çevre dokulara zarar verilmeden hastanın kornea tabakasına gerekli işlemler uygulanmaktadır. Hastanın yaşadığı rahatsızlık doğrultusunda hassasiyetle şekillendirilen kornea sayesinde kişi gözlük veya lens kullanmaktan kurtulmaktadır.

Sizde yaşadığınız göz kusurlarını tecrübeli ve uzman ekibimiz yardımıyla ortadan kaldırmak, son teknoloji cihazların bulunduğu steril ortamlarda tedavi olmak, yaşadığınız sorunlardan güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle kurtularak gözlük veya lens kullanımına son vermek için Hemen Bize Ulaşın...

Lasik Nedir ?

İnsanların yaşadıkları göz kusurlarının iyileştirilmesi için korneanın ön yüzünden bıçaksız lazer kullanılarak ince bir tabakasının kaldırılıp korneada yaşanan problemin Excimer Lazer ile düzeltildiği uygulama Lasik tekniği olarak adlandırılır.

Lasik Tedavisi gözlerinde miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurları  bulunan kişilerin gözlük veya lens kullanmaktan kurtulması için kullanılan bir yöntemdir. Uygulama sonrası kişinin gözlerinde hızla bir düzelme gerçekleşir ve vakaların çok büyük bir bölümünde tekrar eski numaraya dönüş durumu oluşmaz.

Hastanın aynı gün taburcu edildiği konforlu ve kolay bir tedavi olan Lasik aynı anda iki göze uygulanabilir. Lasik Göz Ameliyatı sonrası kişiler 24 saat içerisinde günlük yaşantılarına geri dönebilirler.

Lasik Göz Ameliyatı Nedir ?

Lasik Göz Ameliyatı günümüzde görme sorunları bulunan ve göz kusurları yaşayan kişilerin tedavisi için en sık tercih edilen refraktif cerrahi operasyonlarından birisidir. Gözlük veya lens kullanmak istemeyen hastaların tedavi edilmesi için uygulanan bu yöntemde kornea kişinin yaşadığı rahatsızlık türüne göre hassas bir şekilde düzenlenir.

Lasik Göz Ameliyatı bulanık görme, yakını veya uzağı net olarak görememe gibi insanların yaşamları içerisinde sıklıkla maruz kalabildiği rahatsızlıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Uygulama sırasında kişinin kornea yapısına en uygun Lasik Lazer çeşidi tercih edilir.

Urartu Göz Merkezi göz cerrahisinde uzman kadrosuyla ve modern teknoloji cihazlarıyla Lasik Göz Ameliyatını Lasik Lazer , Intralase Lasik Lazer, Fermo Lazer veya Wavefront Lazer yöntemlerinden hastaya en uygun olanını tespit ederek büyük bir titizlik içerisinde başarıyla gerçekleştirmektir.

Neden Lasik Göz Ameliyatı ?

Ülkemizde ve dünyada göz kusurları bulunan kişiler tarafından en sık tercih edilen tedavi yöntemi Lasik Ameliyatı olarak bilinmektedir. Uzman Göz Doktorları tarafından klinik şartlarında son teknoloji lazer cihazları kullanılarak yapılan bu tedavi güvenli, konforlu ve yüksek başarı oranına sahip bir uygulamadır.

Lasik Göz Ameliyatı bilinenin aksine oldukça kolay, kısa süren ve ağrısız bir tedavi yöntemidir. Ortalama 10 ila 15 dakika arası süren bu uygulamada göze lazerin uygulandığı süre 30 saniye bile değildir.

Lasik Ameliyatı sonucunda gözünüzün anatomik yapısında herhangi bir değişiklik olmaz. Tedavi sonrası kişi gözlük veya lens kullanmaktan kurtularak rahat, konforlu ve özgür bir hayat standardına ulaşır.

Lasik Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir ?

Farklı nedenlerle Miyop, Hipermetrop veya Astigmat gibi göz kusurları yaşayan kişiler istemeleri ve Uzman Göz Doktoru tarafından yapılan tetkikler sonucu uygun görülmesi halinde Lasik Göz Ameliyatı olabilirler.

Lasik Göz Ameliyatı olmak isteyen kişilerde aranan kriterleri detaylı olarak;

 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, (Daha küçük yaştaki hastalarda yaşanan göz rahatsızlığının ilerleme serüveni incelenir ve aile izni gerekir.)
 • Hastanın son 1 yıl içerisinde gözlük veya lens numarasında 0,75 dereceden fazla değişiklik yaşanmaması,
 • Kornea tabakasının operasyon için uygun yapıda ve kalınlıkta olması,
 • Yaşanan göz kusurunun tedavi için uygun değerlerde olması, (-10 dereceye kadar Miyop / 6 dereceye kadar Astigmat / +6 dereceye kadar Hipermetrop)
 • Çekilen kornea topografyasında göz yüzeyi haritasının normal düzeyde olması,
 • Kişinin hamilelik döneminde bir anne adayı veya emziren bir anne olmaması,
 • Hastanın göz kırma kusurları dışında operasyona engel farklı bir rahatsızlığının bulunmaması,

şeklinde açıklayabiliriz.

Lasik Göz Ameliyatı öncesi Uzman Göz Doktoru tarafından yapılan göz muayenesi sırasında kişinin yukarıda belirtilen tüm kriterlere uyum sağlayıp sağlamadığı tespit edilir. Bu süreç sonrası tedavi planı belirlenerek gerekli uygulama gerçekleştirilir.

Lasik Göz Ameliyatı Öncesi

Urartu Göz Merkezi olarak Lasik Ameliyatı öncesi hastalarımız Uzman Göz Doktorlarımız eliyle kapsamlı bir göz muayenesinden geçirilmektedir. Muayene sırasında yapılan testler ve tetkikler sonucunda hastanın Lasik Göz Ameliyatı na uyumluluğu kontrol edilir.

Lasik Göz Ameliyatı Öncesi yapılan tetkikler ve kontrol edilen durumlar arasında;

 • Göz Enfeksiyonu
 • Büyük Göz Bebekleri
 • Yüksek Göz Basıncı
 • Enflamasyon
 • Göz Kuruluğu

gösterilebilir.

Lasik Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Lasik Göz Ameliyatı modern teknoloji cihazlar kullanılarak alanında uzman doktorların kontrolünde başarıyla gerçekleştirilen kolay, güvenli ve ağrısız bir tedavi yöntemidir.

Lasik Ameliyatı sırasında hasta özel bir sandalyede sırt üstü pozisyonda yatar vaziyette olur. İşlem öncesi gözlere damlatılan uyuşma etkili damla sayesinde hasta uygulama süresince herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez.

Lasik Göz Ameliyatı sırasında göz kapakları açık tutulacak şekilde ayarlanır. Gözün üst kısmında bulunan korneanın ön yüzeyinde lazer uygulaması ile flep açılır. Geriye katlanan bu flep sayesinde oluşan boşluktan hastanın ihtiyacına göre kornea sağlıklı yapıda düzenlenir.

Uzman Göz Doktoru kontrolünde gerçekleşen bu süreçte her bir lazer ışını atımıyla kornea dokusu şekillendirilerek istenilen sağlıklı yapıya ulaşılır. Bu işlemin tamamlanması ile birlikte katlanılan flep yerine yerleştirilir. Bu uygulama dikişsiz ve bandajsız gerçekleştirilir.

Lasik Lazer uygulaması sırasında hastanın belirli bir ışık noktasına odaklanması istenir. Bu sayede kornea şekillendirme sürecinde gözün sabit tutulması sağlanır. Hastanın ihtiyacına göre tek veya iki gözüne birden bu işlem aynı seansta uygulanabilir.

Gözlük veya lens kullanmaktan sıkıldıysanız, Urartu Göz Merkezinde gerçekleştirilecek başarılı ve konforlu bir Lasik Göz Ameliyatı sonrası net bir görüşe sahip olmak istiyorsanız İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Lasik Göz Ameliyatı Sonrası

Lasik Göz Ameliyatı başarı oranı çok yüksek ve iyileşme süreci konforlu olan ağrısız bir tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası Uzman Göz Doktoru tarafından belirtilen hususlara dikkat eden hastalar hızla iyileşmekte ve gözlük kullanmadan net bir şekilde görmeye başlamaktadır.

Lasik Göz Ameliyatı Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Hastanın gözlerinde hafif derecede sulanma, kaşınma ve yanma hissi oluşabilir. Hatta bulanık görme de sık karşılaşılan bir durumdur. Geçici olan bu durum çok kısa sürede uygun ekipman ve ilaç kullanımı ile düzelmektedir.
 • Lasik Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci boyunca hasta kendisine kullanması için verilen damlaları ve ilaçları aksatmamalı, gece koruyucu ekipman takarak uyumalıdır.
 • Lasik Tedavisi sonrası doktor tarafından belirlenen günlerde kontrole gitmeye ve düzenli olarak irtibatta kalmaya özen gösterilmelidir.
 • Uygulama sonrası ilk birkaç hafta ağır spor ve egzersiz yapılmamalıdır.
 • Yine Lasik Göz Ameliyatı sonrası ilk 2 ila 3 hafta makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk 1 ila 2 ay enfeksiyon riskine engel olmak amacıyla havuz, hamam, sauna gibi toplu kullanıma açık alanlar kullanılmamalıdır.

gösterilebilir.

Lasik Sonrası Bulanık Görme

Lasik Göz Ameliyatı tamamlandıktan sonra ilk birkaç saat bulanık görmeniz oldukça doğaldır. Bu süreçte kullanılan ağrı kesici ve güçlendirici vitaminler içeren damlalar sayesinde bulanık görme durumu hızla giderilmektedir.

Lasik Tedavisi sonrası ilk 1 ila 2 gün içinde bulanık görme tamamen ortadan kalmaktadır. İlk haftanın tamamlanması ile birlikte cep telefonu ve bilgisayar gibi dijital ekranları dahi net olarak görülmeye başlanır.

Lasik Göz Ameliyatının üzerinden 1 ila 2 ay geçmesi ile birlikte gözde tamamen iyileşme, net ve stabil olarak görme durumu ortaya çıkmaktadır.

Lasik Göz Ameliyatı Fiyatı

Farklı sebeplerle maruz kaldıkları göz kusurları sonucunda gözlük ya da lens kullanmak zorunda kalan ve bu problemden kurtulmak için Göz Tedavi Merkezimize ulaşan hastalardan en fazla aldığımız soru Lasik Ameliyatı Fiyatları ne kadar olmaktadır.

Öncelikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden bir fiyat belirtmenin doğru olmayacağını söyleyerek kişiyi merkezimize davet etmekteyiz. Uzman Göz Doktorumuz tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi sürecinin nasıl olacağı ve ücreti hastaya net olarak belirtilebilir.

Lasik Göz Ameliyatı Fiyatları 2023 yılında farklılıklara sebep olan hususlar arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin yaşadığı göz kırma kusuru çeşidi ve seviyesi,
 • Hastanın kornea yapısı ve kalınlığı,
 • Kişiye uygulanacak Lasik Lazer tekniği, (Lasik, I Lasik, Femtosaniye, Wavefront gibi)
 • Uygulamayı gerçekleştirecek göz doktoru ve merkezin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizde gözlük veya lens kullanmaktan sıkıldıysanız, hayal ettiğiniz konfora ve sağlığınıza güvenli, hızlı ve başarılı bir tedavi süreciyle ulaşmak için Hemen Bizi Arayın...

 

 

 Lasik Göz Ameliyatı
Urartu Göz Merkezi