Jawline Dolgu

Jawline Dolgu
Jawline dolgusu, çene hattını belirginleştirmek ve daha estetik hale getirmek için yapılan dolgu işleminin adıdır. Jawline dolgusu, çene hattına hacim kazandırmak ve bu hattı boyun bölgesinden net bir şekilde ayırmak isteyenlere yapılır.

Çene hattına daha keskin bir açı vermek için de kullanılabilir. Jawline şekillendirme, çene çizgisi asimetrik ise de uygundur. Çene çizgileri ayrıca kırışıklık, dalgalanma ve sarkma gibi çeşitli nedenlerin cilt üzerindeki etkilerini de azaltabilir.

Çene çizgisi olarak da bilinen jawline, yüzün alt kısmını oluşturan çene kemiği ve çevresindeki dokuyu ifade eder. Estetik çene çizgisi, yüzün genel görünümünün önemli bir belirleyicisidir ve yüz simetrisi ve çekiciliği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Jawline dolgu , çene hattını vurgularken daha simetrik ve çekici bir görünüm sağlar. İyi tanımlanmış bir çene çizgisi daha genç ve dinamik bir görünüm verir. Ayrıca çene hattı boyunca iyi tanımlanmış bir çizgi oluşturarak genel yüz yapısını güçlendirir.

Çene çizgisinin doldurulması lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Doktorlarımız önce çene hattını inceler ve enjeksiyonların nereye yerleştirileceğine karar verir. Daha sonra ince bir iğne veya kanül, dolguyu çene çizgisinin geliştirileceği alana enjekte etmek için kullanılır.

Jawline Dolgusu Nedir ?

Jawline dolgusu, çene ve yüz görünümünü güzelleştirmek amacıyla çene bölgesine uygulanan medikal bir estetiktir.

İşlem sırasında, çeneyi dolgunlaştırmak için cilt altı ile üst kemik arasına en uygun dolgu maddesi enjekte edilir.

Jawline dolgu maddeleri, diğer dolgu maddeleri gibi sarkmış, çökmüş cildi ve kırışıklıkları iyileştirir.

Çene çizgisi dolguları ile.

 • Boyun, çene ve nihayetinde yüzün oranları iyileştirilir,
 • Yüz V şekline dönüşür,
 • Çene çizgisi daha güzel görünüyor,
 • En uygun görünüm hastanın burun ve dudak ucundan başlayıp çene ucuna kadar uzanan bir çizgidir.
 • Çene hattı dolgusu çene hattını belirginleştirir ve çenenin mevcut görünümünü ortadan kaldırır. Hastalar daha net, daha keskin ve daha güzel bir yüz görünümüne sahip olurlar.

 

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Çenesinde estetik veya fonksiyonel bozukluk olan hastalar öncelikle bir uzman tarafından muayene edilir.

Jawline dolgusuna başlanmadan önce, hastanın uygulama sırasında ve sonrasında ağrı hissetmemesini sağlamak için tedavi bölgesine anestezik krem uygulanır.

Konsültasyon sırasında geliştirilen tedavi planına dayanarak, ultra ince bir iğne veya kanül kullanılarak hedeflenen bölgeye enjeksiyonlar yapılır. Tedavide hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır.

Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, tüm yüze uygulanan dolgu işlemlerinde olduğu gibi jawline dolgusunda da su tutma fonksiyonları yeterli hacim oluşturmaya yardımcı olduğu için kullanılır.

Tedaviden sonra kişiler orijinal günlük rutinlerine devam edebilirler. Hastanın genetik özelliklerine bağlı olarak en geç 14 gün içinde %100 etki elde edilir.

Jawline Dolgusu Kalıcılığı

Jawline Dolgu, kişinin çene hattını belirginleştirmek ve çene bölgesindeki dokuya adapte etmek için diğer dolgu maddelerine göre daha yoğun ve kalın bir dolgu maddesi kullanır.

İşlem uygulanan kişinin genetik özelliklerine ve çene bölgesindeki hasara bağlı olarak Jawline Dolgu ortalama 12-16 ay boyunca etkisini korur.

İşlem sonrası ilk 14 gün boyunca oluşabilecek ödem ve diğer belirtiler nedeniyle sonuçlar beklendiği gibi olmasa da bu süre sonunda çene ve yüz yapısının istenildiği gibi olduğu %100 doğrulanır.

Jawline dolgular uzmanların belirlediği aralıklarla tekrarlanarak etkinin ömür boyu sürmesi sağlanabilir.

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline Dolgu İşlemi Fiyatları hakkında bilgi almak için gittiğiniz sağlık kuruluşundan farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık uygulamalarında kişiyi muayene etmeden kesin bir fiyat vermek çok zordur.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2024 bir dizi faktöre bağlıdır, bu faktörler şunlardır;

 • Hastanın yaşı ve genetik özellikleri,
 • Çene bölgesindeki mevcut bozuklukların kapsamı,
 • Kullanılan dolgu maddesinin türü ve miktarı,
 • tedavi eden doktorun deneyimi ve kliniğin tedavi geçmişi,
 • hastanın "gerçekleşmesi".

 

İnsanlarda Görülebilen Çene Rahatsızlıkları

İnsan çenesinde çeşitli estetik ve fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir. Bu sorunlar yaşlanma, genetik özellikler ve çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

İnsanlarda görülen çene bozukluklarından bazıları şunlardır

 • Küçük çeneler ve çene hacmi eksikliği,
 • Gecikmiş çene yapısı,
 • İyi tanımlanmış bir çene çizgisinin olmaması,
 • Asimetrik çene yapısı,
 • Çene altında sarkma,
 • Çene ve yüz uyumsuzluğu,
 • Büyük veya zayıf çene,
 • Çene sarkması, boyun derisinin kırışması,
 • Çenenin ucunda çukurlaşma,

belirtilebilir.Jawline Dolgu
Urartu Göz Merkezi