Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Alt göz kapakları ve yanaklar arasındaki bölge gözyaşı kesesi olarak bilinir. Derinleşmiş gözyaşı olukları, elastikiyetin azalması ve gözyaşı oluklarının üzerindeki cildin renginin solması ve yanakların sarkması, yani orta yüz hacminin azalması, insanların yorgun ve gerçek yaşlarından daha yaşlı görünmelerine neden olur. Daha derin gözyaşı olukları, göz altı torbalarının gerçekte olduğundan daha belirgin görünmesine neden olur. Bazı durumlarda, göz altı torbaları orta yüz dolguları ile doğal olarak çözülebilir, ancak gözyaşı oluklarının doldurulması genellikle gereklidir. Bu bölgede yapılan dolgu özellikle göz altı ışık dolgusu uygulaması olarak tanımlanır.

Genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklanan morluk problemleri için göz çevresinde kullanılan kozmetikler çözüm sağlamaz ve maalesef tedavi edici ürünler değildir. Bu durumu gidermek, daha kalıcı ve etkili bir çözüm elde etmek için göz altına ışık dolgusu tedavisi önerilmektedir. Işık dolgusu tedavisi sayesinde göz altı ve yanaklar arasındaki derinlik farkı giderilebilmekte, göz altındaki çukurluklar yanaklarla aynı hizaya getirilerek renk farkının eşitlenmesi hedeflenmektedir. Bu tedavi ile göz altı bölgesi gerekli belirginliği kazanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi göz altı ışık dolgusu işlemi de ince uçlu bir iğneye sahip bir kanül kullanılarak gerçekleştirilir. Dermal hyaluronik asit dolgu maddesi önce özel bir işlemden geçirilir. Daha sonra bu dermal dolgu maddesi, şikayetleri gidermek amacıyla çapraz bağlanmanın mevcut olduğu bölgeye enjekte edilir.

Tedaviye başlamadan önce, hastanın cilt rengine, sorunun boyutuna, cilt dokusuna ve cilt kalınlığına bağlı olarak tedavi seans sayısını ve bir seansta kullanılacak uygun dolgu miktarını belirlemek için önce göz bölgesi incelenir. Ayrıca tedavi başlamadan önce göz çevresine bir krem sürülür ve lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi yavaş yavaş etkisini gösterdikten sonra göz çevresi özel bir tonik ile silinir ve varsa makyaj temizlenir. Daha sonra göz çevresinde tanımlanmış bir alanda küçük bir dolguya başlanır.

Belirlenen tüm noktalar doldurulduktan sonra hasta normal hayatına devam edebilir. Bazı kişilere tedaviden sonra soğumaları tavsiye edilebilir. Tedaviden sonra hastalar başları öne eğik olarak uzun süre oturmamalı, birkaç gün boyunca banyo, sauna ve sıcak duştan kaçınmalı, uyurken sırt üstü yatmalı ve özellikle yüzde kırışıklık veya baskıya neden olan pozisyonlardan kaçınmalıdır. Bir hafta boyunca ağır sporlardan kaçınılmalı ve hasta yüzme, yüzme, yüzme ve yüzde kırışıklık veya baskıya neden olabilecek diğer aktiviteler gibi çeşitli aktivitelere katılmaya teşvik edilmelidir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır

Göz altı morlukları yapısal olarak toplumda sık görülen bir durum olduğu için ışık dolgusu hangi yaşta yapılmalıdır sorusu sıkça karşılaşılan bir sorudur. Göz altı ışık dolgusu 18 yaşını doldurmuş tüm kişilere uygulanabilir ve ışık dolgusu için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Göz altı ışık dolgusu, göz altında hafif torbalanmaları olan kişilere torbaları kamufle etmek için, göz altı çöküklüğü olan kişilere çöküklüğün derinliğini azaltmak için ve göz altı morlukları olan kişilere bu morlukları azaltmak için cinsiyet farkı gözetmeksizin uygulanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altına ışık dolgusu yapıldıktan sonra tedavi bölgesi en az 4-5 saat su ile temas ettirilmemelidir.

Tedavi sonrası duruma göre tedavi edilen bölgeye temas etmemek şartıyla hastaya buz kompresi önerilebilir.

Uygulama sonrası yan duruş çok önemlidir. Özellikle ilk üç gün hastalar yüzüstü yatar pozisyonda ve başları çift yastık üzerinde olacak şekilde yatırılmalıdır. Yüzün baskı altında kalmasına veya kırışmasına neden olan uyku pozisyonları istenmez.

Ameliyattan sonra hastalar gözlerini ovuşturmaktan kaçınmalıdır.

Özellikle ilk birkaç gün boyunca, bu dolgunun doğru pozisyonunu etkileyecektir.

Göz altı ışık dolgusu operasyonu sonrası ilk gün ve ertesi gün hasta sıcak banyo yapmamalı, nemli, rutubetli veya sıcak ortamda bulunmamalıdır.

İşlemden sonra doktor tarafından talimat verilmedikçe göz çevresine krem sürülmemelidir. Makyaj, cilt bakımı ve güzellik uygulamaları için birkaç gün beklenmelidir.

Yoğun spor aktiviteleri ve egzersiz, uygulamadan sonra en az bir hafta süreyle durdurulmalıdır.

Kanama riski nedeniyle işlem öncesi ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar ve gıdalar kullanılmamalıdır.

Sigara kullanımı morluk oluşumunu artırdığından ve alkol tüketimi işlem sırasında kanama riski oluşturabileceğinden işlem öncesinde sigara ve alkol türevlerinin kullanımından kaçınılmalıdır. Bu durumlar tedaviyi olumsuz etkileyebilir.

Aşırı soğuk veya sıcak tedavi sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ilk birkaç gün aşırı sıcak veya soğuktan kaçınılmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı bölgesi sizin yüzünüz de en çok beğenilen yerlerden biridir. Özellikle aynaya bakarken ilk olarak göz çevresine bakarız. Bu nedenle göz altındaki değişiklikler kısa sürede fark edilir. Bu değişiklikler göz altında ezilme ve morarma olarak özetlenebilir.

Göz altında oluşan ezilme dolgu maddeleri ile giderilir. Işık dolgusunun fiyatını belirleyen bir faktör de kullanılan dolgu malzemesinin miktarıdır. Cildiye Doktorunuz, göz altı ezilmesinin şiddetine ve hastanın yaşına bağlı olarak kullanılacak dolgu malzemesine karar verir. Eğer göz altına ışık dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız, bir estetik uzmanına başvurup yaşınız ve göz altı çöküklüğünüzün derecesi hakkında bilgi vererek bir ön fiyat tahmini alabilirsiniz. Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.Göz Altı Işık Dolgusu
Urartu Göz Merkezi