Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu , dudakların şeklini ve hacmini iyileştirmek ve dudak kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılan kozmetik bir tedavidir. Bu prosedürde dudaklara özel olarak seçilmiş dolgu maddeleri enjekte edilir. Dudakların doğal konturunu geliştirmek ve onlara daha dolgun bir görünüm vermek için genellikle dudakların kenarına ve içine enjekte edilir. Dolgu maddesi hyaluronik asit veya diğer biyouyumlu malzemelerden yapılır. Prosedür hızlıdır ve lokal anestezi kullanımı nedeniyle genellikle ağrısızdır. Sonuçlar hemen alınır ve aylarca veya yıllarca sürer, ancak prosedür genellikle geçicidir ve tekrarlanması gerekebilir. Dudak büyütme dudakların daha dolgun, daha genç ve simetrik görünmesini sağlayabilir.

Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Uygulanır ?

Dudak Dolgusu ,  dudakları dolgunlaştırmak, dudak kontur çizgilerini belirginleştirmek ve dudakların simetrik görünmesini sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız kozmetik prosedürlerden biridir. Hyalüronik asit de dahil olmak üzere kalıcı olmayan dolgu maddeleri kullanılarak yapılan dudak dolgunlaştırma sayesinde kısa sürede doğal dolgunlukta dudaklar elde etmek mümkündür. Sadece dudaklarını büyütmek için değil, aynı zamanda yeniden şekillendirmek ve simetrik, nemli ve canlı dudaklar elde etmek için dudak dolgusu kullanan kadınların sayısı hızla artmaktadır. Abartıya kaçmadan ve deneyimli bir el ile yüz hatlarına uyum sağlayan dudak dolguları kişiye doğal ve çekici bir görünüm kazandırıyor.

Dudak Dolgusu , profesyonel gözetim altında yapılması gereken cerrahi bir işlemdir. İşlemden önce, yüz hatlarına uygun bir görünüm elde etmek amacıyla hastanın istekleri uzmanla görüşülerek netleştirilmelidir. Prosedürün tamamlanması hızlı ve kolaydır, genellikle 10-15 dakika sürer.

Dudak Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Dudak Dolgu Uygulaması işleminin sonuçları işlemden hemen sonra görülebilir. İşlemden sonra günlük rutininize kolayca dönebilirsiniz. Dudak enjeksiyonları sonrasında herhangi bir şişlik veya ağrı sorunu yaşanmaz. İşlem sonrasında hafif ödem görülebilir. Hafif ödem iki hafta içinde kaybolur. İşlem sonrasında dinlenmeye veya özel bir diyet planlamaya gerek yoktur. Yüz hatlarına uygun planlama ile yapılan işlem ile hızlı bir şekilde doğal ve estetik bir sonuç elde edilebilir.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Yaşlanmanın etkileri ciltteki kolajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarını azaltır. Bu eksiklik dudak dolgusu yardımıyla giderilebilir. Dudaklarının görünümünden memnun olmayan ve onları yeniden şekillendirmek ve dolgunlaştırmak isteyen kişiler için de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Dudak simetrisi sorunu olan kişiler bu yöntemle etkili sonuçlar elde edebilirler. Dudak dolgusu uygulaması, iltihaplı cilt rahatsızlıkları olan kişilere, hamile kadınlara veya uçuk problemi olanlara önerilmez. Bu durumlar dışında fizyolojik gelişimini tamamlamış yetişkinlerde doğal görünümlü bir sonuç elde edilebilir.

 

Dudak Dolgusu İşlemi Acı Verir mi ?

Dudak büyütme prosedürleri sırasında nadiren rahatsızlık ve ağrı yaşanır. Ancak bu rahatsızlık genellikle lokal anestezi veya anestezik krem kullanılarak en aza indirilir. Bazı dolgu maddeleri de işlem sırasında gevşemeye neden olabilecek anestezik bileşenler içerir.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadar ?

Dudak dolgularının ortalama süresi yaklaşık 1 yıldır. İşlem sırasında kullanılan hyaluronik asit dahil kalıcı olmayan dolgu maddeleri zamanla vücutta emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline döner.

Ancak dudaklara uygulanan dolgu maddelerinin etkisi yaşa, dudak şekline, dudak elastikiyetine ve kullanılan dolgu maddesinin özelliklerine, miktarına ve kalitesine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevre koşulları da dolgunun dudakta kalma süresini belirler. Bu süre sonunda işlem tekrarlanırsa bir sonraki dudak dolgusunun süresi daha uzun olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ;

Dudak Dolgusu İşlemi Ağrılı mıdır?

İşlemden önce, dudaklardaki hissi uyuşturmak için lokal anestezik veya lokal anestezik krem kullanılır. Bu işlem sırasında rahatlık sağlar ve ağrıyı en aza indirir.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı Kaç Ay?

Dolgu maddesine ve kişinin metabolizmasına bağlı olarak, dudak dolgu işleminin sonuçları birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir. Prosedür genellikle geçicidir ve tekrarlanması gerekebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Bakım Gerektirir mi?

Dudak Dolgusu İşlemi sonrası bir takım önlemler vardır. Örneğin, dudaklar ilk birkaç gün boyunca şişebilir ve morarabilir. Güneş yanığını önlemek ve doktorunuzun talimatlarına uymak da önemlidir.



Dudak Dolgusu
Urartu Göz Merkezi