Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu; sadece yaşadığımız dönemde değil, her zaman popüler güzellik anlayışında dolgun yanaklar çekiciliğin ve gençliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. Öte yandan zayıf ve çukur yanaklar kişinin yüzünü yorgun ve gerçek yaşından daha yaşlı gösterir, bu durum yapısal nedenlere bağlı olsun ya da olmasın yanak dolgusu ile bu sorun çözülebilir.Yanak dolgusu ile yanaklar ameliyat gerekmeden olması gereken şekle getirilebilir.

Yanaklar, yeterince hacimli olduğunda zengin, canlı ve sağlıklı bir görünüm veren yüzün önemli bir parçasıdır. Yanakların derisi yüzün diğer bölgelerine göre daha kalın ve daha gözeneklidir. Yanakların ön kısmını oluşturan bölgedeki hacim genellikle biraz daha azdır. Hacim gözlerin dışında ve altında en fazladır ve kulakların önüne doğru azalır. Yanakların ön ve orta kısımları yükseltildiğinde insanlar daha güzel ve sağlıklı görünür. Bu nedenle orta yaş ve üzerinde bu bölgeye sıklıkla dolgu yapılır.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ameliyatsız olup kısa sürede dolgun yanaklar sağlaması ve diğer yöntemlere göre daha uygun maliyetli olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Hastaların yanak hacim eksiklikleri kısa bir enjeksiyon işlemi ile tedavi edilebilmektedir. Yanak dolgusu uygulaması uzman doktorlar taafından yapılmalıdır.

Yanak dolgusu, önceden hazırlanmış dolgu maddeleri ile yapılan ve hastaya enjekte edilerek güçlendirilen bir dolgu işlemidir. İşlemde yüz simetrisine uygun teknik uygulanır. Bu nedenle yanak dolgusu tekniği öncesinde hastanın yüzü analiz edilir.

Uygulama öncesinde anestezik krem yardımı ile hastanın ağrı ve sızlama hissi tamamen ortadan kaldırılır.

Anestezi etkisini gösterdikten sonra yanaklara uygulama yapılacak bölge için belirlenen aralıklarda ve boyutlarda enjeksiyon yapılır. Bölgeye transfer edilen dolgu bileşenleri, transfer edilen yanaklarda etkisini gösterecektir. Böylece tüm yüz estetik olarak arzu edilen bir şekilde dönüştürülmüş olur. Yanak dolgusu için iğne ya da kanül kullanılabilir. Bu aşamanın koşullarına bağlı olarak yanaklara çizgi dolgusu da yapılabilir.

Yanak Dolgusu Kalıcılığı

Dolgu maddeleri yüz ve vücutta kaybedilen hacmi yerine koymak ve yeniden şekillendirmek için kullanılabilir. En yaygın kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit dolgusudur. Bu dolgular vücutta çözülür. Kalış süresi, lokasyona ve hacme bağlıdır, ancak bu süre kişiden kişiye değişir.

Yanak dolgusu uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra yüzde hafif ödem ve kızarıklık oluşabilir. Kızarıklık birkaç saat içinde kaybolacak ve ödem bir veya iki gün içinde kendiliğinden geçecektir. Yanak enjeksiyonlarında olası komplikasyonlardan kaçınmak için öncelikle bu alanda uzman bir cerrah seçmeli ve işlemi klinik bir ortamda gerçekleştirmelisiniz. Yanak dolgularının başarılı bir şekilde uygulanması ile yüz daha estetik bir görünüme sahip olabilir. Bunun nedeni, çekici elmacık kemiklerinin yüz güzelliğinde önemli bir rol oynamasıdır. İyi tanımlanmış yanaklar yüzü dengeler, yüzün profilini iyileştirir ve yüzün daha genç görünmesini sağlar.

 

Yanak Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusu uygulaması ortalama olarak 30 dakikayla Bir saat arasında sürer. Bu süre kullanılan dolgu maddesinin türüne ve tedavinin kapsamına bağlıdır. Enjeksiyon prosedürü genellikle sadece birkaç dakika sürer. Bununla birlikte, hazırlık ve tedavi sonrası bakım ek zaman alabilir.

Genel olarak, bu uzun süreli etkileri olan nispeten hızlı ve basit bir prosedürdür. En iyi sonuçlar için, doktorunuzun uygulama sonrası bakımla ilgili talimatlarına uymak çok önemlidir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatı tamamen hastanın tıbbi durumuna, dolgunun markasına ve türüne bağlıdır. İşlemde kullanılan dolgunun kalıcı etkisi gibi faktörler de yanak dolgusu fiyatı üzerinde etkilidir. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak ve işlem hakkında soru sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Yanak Dolgusu
Urartu Göz Merkezi