No Touch Lazer

No Touch Lazer insanların yaşamlarının belirli bir döneminde maruz kalabildikleri miyop, hipermetrop veya astigmat gibi göz kırma kusurlarının iyileştirilmesi için kullanılan Lazerle Göz Tedavisi yöntemidir.

İnsanlar gözlerinde meydana gelebilen görme bozuklukları sonucunda gözlük veya lens gibi görmeye yardımcı araçlar kullanmak zorunda kalmaktadır. Bu durum kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde düşürmekte ve rahatsızlık duymasına neden olmaktadır.

Günümüzde Lazerle Göz Ameliyatı dendiğinde akla ilk gelen yöntem olan No Touch Lazer uygulaması ile güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle giderilen bu durum sonucunda kişiler çalışma ve sosyal hayatlarında daha mutlu hale gelmektedir.

No Touch Lazer tedavisi yapılan klinik muayenesinde bu yöntem için uygun olduğu tespit edilen kişilerde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Tedavi sonrası hastalarda görme işlevinin kusursuza yakın derecede iyileştiği gözlemlenmektedir.

Modern teknolojinin sağlık alanına getirdiği yenilikler ile birlikte Lazer tedavileri göz kusurları yaşayan kişilerde ilk akla gelen uygulama olmaya başlamıştır. Operasyon sırasında lazer ışınlarının göz içerisine direkt olarak temas etmemesi No Touch Lazer uygulamasını diğer tekniklerden ayıran özelliklerden birisidir.

Bununla birlikte hastanın çok kısa bir sürede tedavi edilmesi ve hızla iyileşmesi No Touch Lazer yöntemini öne çıkaran diğer özellikler arasında gösterilebilir. Alanında Uzman Göz Doktoru tarafından klinik şartlarında yapıldığı takdirde No Touch Lazer güvenli, konforlu, kolay ve yüksek başarı oranına sahip bir uygulamadır.

No Touch Lazer tedavisi kişinin yaşadığı göz kusuruna göre şekillendirilebilen ve her ihtiyaca cevap verebilen etki alanı yüksek bir uygulamadır. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen bu basit uygulama sonucunda her hasta istediğini elde ederek memnuniyetle ayrılmaktadır.

Urartu Göz Merkezi olarak bünyemizde hizmet vermekte olan Uzman Göz Doktorlarından oluşan ekibimiz, FDA tarafından onaylı cihazlarımız ve steril işlem odalarımız sayesinde No Touch Lazer uygulaması dahil olmak üzere Göz Hastalıkları kapsamındaki tüm problemlerin tedavisini başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Uzman Göz Doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sırasında çevre dokulara zarar verilmeden hastanın kornea tabakasına gerekli işlemler uygulanmaktadır. Hastanın yaşadığı rahatsızlık doğrultusunda hassasiyetle şekillendirilen kornea sayesinde kişi gözlük veya lens kullanmaktan kurtulmaktadır.

Sizde yaşadığınız göz kusurlarını tecrübeli ve uzman ekibimiz yardımıyla ortadan kaldırmak, son teknoloji cihazların bulunduğu steril ortamlarda tedavi olmak, yaşadığınız sorunlardan güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle kurtularak gözlük veya lens kullanımına son vermek için Hemen Bize Ulaşın...

No Touch Lazer Nedir ?

No Touch Lazer kişiye özel planlanan ve göz kusurlarının tedavisi esnasında göze herhangi bir temasa gerek duyulmayan Lazer ile Göz Tedavisi olarak açıklanabilir. İnsanların maruz kalabileceği tüm kırma kusurlarında başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır.

Günümüzde bilgisayar, televizyon ve özellikle cep telefonu kullanım sürelerindeki ciddi artış insanların görme bozukluğu yaşama oranını artırırken görülme yaşını da oldukça erken dönemlere çekmiştir.

Aktif olarak çalışma hayatının ve sosyal yaşamın içerisinde olan bireyler estetiksel ve işlevsel açıdan gözlük veya lens kullanmak istememekte, göz kusurlarını güvenli ve konforlu bir süreç ile gidermeyi arzulamaktadır.

No Touch Lazer tam olarak bu probleme yanıt veren bir uygulamadır. Bu tedavi ile miyop, hipermetrop ya da astigmat fark etmeksizin tüm göz kırma kusurları kolayca tedavi edilmekte, kişilerin günlük yaşantılarında veya sosyal aktivitelerinde daha özgür bir şekilde hareket edebilmelerine yardımcı olunmaktadır.

No Touch Lazer Kimlere Uygulanır ?

No Touch Lazer tedavisi göz ve kornea yapısı uygun olan miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz kırma kusurları bulunan kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylere güvenle uygulanabilen konforlu ve başarılı bir Excimer Lazer tedavisi yöntemidir.

No Touch Lazer operasyonu öncesi Uzman Göz Doktoru tarafından hasta detaylı şekilde muayene edilmektedir. Bu süreçte tüm tetkiklerden olumlu sonuçlar alınması halinde işlem hızla hastaya uygulanmaktadır.

Hastaların No Touch Lazer tedavisine uygun olup olmadığı konusunda dikkat edilen durumlar arasında;

 • Kişinin reşit olması yani 18 yaşını doldurması, (Daha küçük yaştaki hastalarda yaşanan göz rahatsızlığının ilerleme serüveni incelenir ve aile izni gerekir.)
 • Son 1 yılda göz numarasında 0,75 dereceden fazla değişim olmaması,
 • Uygulama için yeterli kornea kalınlığına ve yapısına sahip olması,
 • Yaşanan göz kusurunun tedavi için uygun değerlerde olması, (-10 dereceye kadar Miyop / 6 dereceye kadar Astigmat / +6 dereceye kadar Hipermetrop)
 • Kişinin görme kusurları dışında tedaviye engel farklı bir rahatsızlığının bulunmaması,
 • Hastanın gebelik döneminde anne adayı veya bebeğini emziren bir anne olmaması,

gösterilebilir.

Bununla birlikte bazı durumlarda diğer Lazer ile Göz Ameliyatı yöntemlerinin hastaya uygulanması doğru bulunmazken, No Touch Lazer tedavisi kişi için uygun görülmektedir. Bu sayede No Touch Lazer tekniği kullanılmadığı dönemlerde uygun görülmeyerek geri çevrilen hastaların da tedavi edilmelerine imkan sağlanmaktadır.

No Touch Lazer tedavisi yapılabilen lakin farklı Lazerle Göz Ameliyatı tekniklerine uygun görülmeyen vakalar arasında;

 • Retinasında yırtık bulunan veya yırtığa meyilli olan kişiler, (Göz yapısının uygun görülmesi halinde)
 • Miyop ve Hipermetrop numarası çok yüksek olan bireyler,
 • İnce ve dik bir kornea yapısına sahip olan hastalar, (500 mikron altı korneası olan kişilerde)
 • Geçmişte katarakt ameliyatı olmuş kişiler,
 • İşlem sırasında gözüne temas olmasını istemeyen vakalar,
 • Aşırı heyecanlı ve panik atak rahatsızlığı bulunan bireyler,
 • Göz Kuruluğu ihtimali yüksek olan hastalar,
 • Geçmişte olduğu Lazer ile Göz Ameliyatı sonrası numarası kalan kişiler,

belirtilebilir.

Urartu Göz Merkezi olarak farklı kliniklerden Lazer ile Göz Ameliyatına uygun değildir cevabı alan birçok hastamızın sahip olduğumuz Uzman Göz Doktorları ve son teknoloji cihazlar ile tedavisini başarıyla gerçekleştirdik. Bu nedenle zaman kaybetmeden Bize Ulaşarak randevu almanızı ve No Touch Lazer ile özgürlüğe kavuşmayı ertelememenizi tavsiye ediyoruz.

No Touch Lazer Nasıl Yapılır

No Touch Lazer Operasyonu uygun şartlara sahip bir Göz Tedavi Merkezinde alanında Uzman Göz Doktorları tarafından yapılması halinde güvenli ve konforlu bir tedavi süreciyle hastanın hayal ettiği sonuca ulaşabildiği bir uygulamadır.

No Touch Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır sorusuna aşamalar halinde;

 • Uygulama öncesi Uzman Göz Doktoru tarafından yapılan tüm tetkikler sonucunda hastanın genel sağlık durumu ve yaşadığı göz rahatsızlığı detaylı olarak tespit edilir. Kişiye özel tedavi planı oluşturulur.
 • No Touch Lazer ameliyatı herhangi bir lokal veya genel anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmadan yapılır. Hastanın gözlerine damlatılan ağrı kesici özelliğe sahip damlalar sayesinde kişi operasyon sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez.
 • Uygulama öncesi göz çevresi anti septik losyonla temizlenerek işlem sırasında ve sonrasında bölgede enfeksiyon oluşma ihtimalinin önüne geçilir.
 • Hastanın ağzı ve burnu açık kalacak şekilde yüzü özel bir şeffaf örtüyle kapatılır. Uygulama esnasında göze hiçbir cihazın temas etmemesi sağlanır.
 • Uzman Göz Doktoru hastanın yeşil ışığa bakmasını ister. Bu süreçte lazer ışınları direkt göze müdahale eder. Ortalama 40 ila 50 saniyelik sürede bu işlem tamamlanır.
 • Hastanın ihtiyacına bağlı olarak düzenlenen özel ayarlama ile her iki göze de bu işlem yapılarak yaklaşık 4 ila 5 dakika içerisinde No Touch Lazer tedavisi tamamlanır.

şeklinde yanıt verebiliriz.

No Touch Lazer tedavisi çok hızlı bir şekilde uygulanan ve işlem sonrası hastanın aynı gün taburcu edildiği güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Uygulama sonrası belirlenen damlaların düzenli kullanımı ve ilk 3 gün koruyucu gözlük takılması sonucu hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

No Touch Lazer Sonrası İyileşme Süreci

No Touch Lazer uygulaması hastalara konforlu, güvenli ve başarılı bir tedavi sürecinin yanı sıra hızlı ve kolay bir iyileşme sürecini de sunmaktadır. Tedavi sonrası hasta her iki gözü de açık şekilde herhangi bir kapatacak bandaj olmadan evine gitmektedir.

No Touch Lazer Sonrası ilk 3 gün hasta koruyucu bir gözlük kullanarak UV ışınlarından korunmaktadır. İlk birkaç gün az da olsa gözlerinde yanma, batma, sulanma hissedebilen hastalar şiddetli bir ağrı hissetmeden bu süreci ilaçlarını ve damlalarını kullanarak atlatırlar.

İlk 3 günün tamamlanması sonrası 4. gün kontrole gelen hasta Göz Doktorunun onayı sonrası günlük yaşantısına geri döner. Her geçen gün görme seviyesi daha iyiye giden kişi net ve sağlıklı bir görüşe 2 ila 3 hafta içerisinde ulaşmaktadır.

Yaklaşık 1 ay içerisinde hayal edilen sonucun alınabildiği No Touch Lazer tedavisi sonrası hastanın göz numarasında tekrar artış gerçekleşmez. Vücut sağlığına ve bakımına dikkat eden bireyler bir daha gözlük veya lens kullanmak zorunda kalmadan yaşamlarına devam ederler.

No Touch Lazer Sonrası

No Touch Lazer Ameliyatı başarılı sonuçları büyük bir emniyet ve konfor içerisinde veren bir uygulama olmakla birlikte her tedavinin başarısı için olduğu gibi hastanın uygulama sonrası doktoru tarafından kendisine belirtilen hususlara özen göstermesi gerekmektedir.

No Touch Lazer Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Uygulama sonrası hasta reçete edilen ilaçları ve göz damlalarını belirlenen sürelerde aksatmadan kullanmalıdır.
 • Yine hasta kendisine verilen koruyucu gözlüğü belirtilen süreçte çıkarmamalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk hafta hasta gözlerini ovuşturmamaya ve kaşımamaya özen göstermelidir.
 • İşlem sonrası ilk hafta gözlere su değdirilmemeli, hasta yüzünü yıkamamalı hatta koruyucu gözlük çıkana kadar duş almamalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk 1 hafta ila 10 gün arası bilgisayar, telefon, tv gibi dijital ekranlara fazla bakılmamalıdır. Dinlenmeye özen gösterilmelidir.
 • Uygulama sonrası ilk 2 hafta kişi araç kullanmamalıdır.
 • İlk ay tamamlanmadan ağır spor ve egzersizden kaçınılmalıdır.
 • Yine uygulama sonrası ilk ay hamam, sauna, havuz gibi enfeksiyon ihtimali yüksek alanlara gidilmemelidir.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 ay kişi dışarı çıktığında güneş gözlüğü kullanarak gözlerini UV ışınlarından korumaya devam etmelidir.

gösterilebilir.

Yukarıda tüm detayları ile belirttiğimiz sürece uyulması kişinin kusursuz bir sonuç almasına yardımcı olacaktır. Tecrübeli bir merkezde yetkin eller tarafından yapılacak No Touch Lazer operasyonu sonrası bu hususlara dikkat edilmesi kişinin gözlük veya lensi hayatının sonuna kadar kullanımdan kaldırmasına imkan tanıyacaktır.

No Touch Lazer Kimlere Uygulanmaz

No Touch Lazer uygulaması görme problemleri yaşayan ve Lazerle Göz Ameliyatı olmak isteyen kişilerin çok büyük bir kısmına uygulanabilen modern teknoloji Excimer Lazer tedavisidir. Bununla birlikte bu uygulamanın bazı durumdaki vakalarda yapılmasının doğru bulunmadığı kişiler olmaktadır.

No Touch Lazer tedavisinin yapılması kimler için uygun değildir sorusunun yanıtını;

 • 18 yaşını doldurmayan ve ebeveynlerinin izni olmayan bireyler,
 • Göz numarası 1 derece üzerinde ilerlemeye devam eden kişiler,
 • Gebelik döneminde anne adayı veya bebeğini emziren anneler,
 • Aşırı ince korneası olan insanlar,
 • Orta ve ileri evre keratokonus olan bireyler,
 • Görme bozukluğu ile birlikte retina veya kornea dejenerasyonu yaşayan kişiler,
 • İleri boyutta göz kuruluğu yaşayan hastalar,
 • Katarakt rahatsızlığı olan insanlar,

şeklinde verebiliriz.

No Touch Lazer Sonrası Bulanık Görme

No Touch Lazer operasyonu sonrası belirli sürelerde bulanık görme durumu yaşanır. Bu durum her geçen gün yaşanan iyileşme ile birlikte hızla ortadan kalkmaktadır.

No Touch Lazer Sonrası Bulanık görme durumu ilk 3 gün boyunca daha sık yaşanır. Bu süre sonunda damlaların etkisi ile iyileşme görülmesi bulanık görme durumunu da ortadan kaldırır. Bununla birlikte kişi ilk 1 hafta telefon, bilgisayar gibi ekranlarda yazıları bulanık görebilir. Bu süre sonunda bu durum da geçerek her şey net olarak seçilmeye başlanır.

No Touch Lazer Fiyatı

İnsanlar hayatlarının belirli bir bölümünde farklı nedenlerle görme bozukluğu yaşayabilir, gözlük veya lens kullanmak zorunda kalabilirler. Yaşadığı bu problemden kurtulmak için Göz Tedavi Merkezimize ulaşan hastalardan en fazla aldığımız soru No Touch Lazer Fiyatları ne kadar olmaktadır.

Bilinmelidir ki sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden bir fiyat belirtmek doğru ve gerçekçi değildir. Göz Tedavi Merkezimizde Uzman Göz Doktorumuz tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi sürecinin nasıl olacağı ve ücreti hastaya net olarak belirtilebilir.

No Touch Lazer Fiyatı 2023 yılında değişikliğe neden olan durumlar arasında;

 • Kişinin yaşı ve genetik özellikleri,,
 • Hastanın maruz kaldığı görme bozukluğu türü ve derecesi,
 • Kişinin kornea kalınlığı ve yapısı,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek göz doktoru ve merkezin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizde gözlük veya lens kullanmaktan sıkıldıysanız, hayal ettiğiniz konfora ve sağlığınıza güvenli, hızlı ve başarılı bir tedavi süreciyle ulaşmak için Hemen Bizi Arayın...

 No Touch Lazer
Urartu Göz Merkezi