Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Uygulaması, nazolabial çizgi veya nazolabial sulkus, burun kanatlarının yanından ağız köşesine doğru uzanan bir oluktur. Bu oluk bebeklerde de mevcuttur.

Ancak yaşla birlikte daha belirgin hale gelen bu nazolabial oluk en çok dolgu uygulaması yapılan bölgedir. Bu nazolabial oluk belirgin olduğunda sizi huysuz, yorgun ve yaşlı gösterebilir.

Bölgeyi doldurmak için hyaluronik asit içeren nazolabial dolgular tercih edilir. Hyaluronik asit, dokuyu eritmeyen ve aksine suyu çekerek çalışan bir maddedir.

Normal şartlar altında hyaluronik asit vücudumuzun yapı taşlarından biridir ve özellikle eklemlerde, ciltte ve damarlarda bol miktarda bulunur. Ancak bazı insanlarda hyaluronik asit seviyesi düşüktür.

Nazolabial dolgular, kırışıklıkları uzatmak ve sarkmaları azaltmak için yanakların arasına ve burun kenarlarına uygulanır. Dünya çapında en çok tercih edilen yüz dolgularından biridir. Ağırlıklı olarak hyaluronik asitten oluşan bu dolgu maddesi ortalama altı ay ile bir yıl arasında etkilidir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır ?

İşlemden önce anestezik bir krem uygulanır. Uygulama kanül veya iğne ile yapılır. Kanül kullanılıyorsa nazolabial kıvrımların bittiği yerden açılan giriş deliğinden uygulanır. Tedavi yaklaşık 20 dakika sürer. Kanül kullanımına bağlı kanama, morarma ve ödem beklenmez.

Bu enjeksiyondan sonra herhangi bir kas problemi yaşanmaz ve hasta günlük aktivitelerine olduğu gibi devam edebilir. Nazolabial dolgu enjeksiyonları, hyaluronik asidin bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.

Nazolabial Dolgu Uygulamasının Yan Etkisi Var mı?

Nazolabial dolgu tedavisi, cerrahi müdahaleye göre daha az riskli olduğu için en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir. Bununla birlikte nazolabial dolgu tedavisinde kullanılan maddeler bazı durumlarda hafif yan etkilere neden olabilir. Yan etkiler birkaç gün içinde kaybolur. Nazolabial dolgu tedavisinden sonra Enjeksiyon yapılan bölgede morarma ,  Şişlik , Kızarma ve Döküntü belirtilerden herhangi birini yaşarsanız doktorunuza hemen danışın.

Nazolabial Dolgu Kalıcılık Süresi

Nazolabial dolguların dayanıklılığı kullanılan dolguya, cilt yapısına, yaşam tarzına ve bakıma bağlıdır. Hyaluronik asit içeren dolgular 9-20 ay boyunca etkisini korur. Bu süreden sonra dolgu maddesi yavaş yavaş cilt tarafından emilir ve çizgiler yeniden ortaya çıkmaya başlar. Bu durumda dolgu işlemi tekrarlanabilir.

Nazolabial Dolgu Faydaları Nelerdir?

Nazolabial Dolgu çeşitli şekillerde fayda sağlar. İlk olarak, ciltteki kolajen üretimini artırır. Bu da bölgedeki cildi onararak daha yumuşak ve düz görünmesini sağlar.

Ayrıca Nazolabial Dolgusu ağız bölgesine hacim kazandırmada da etkilidirler. Bu dolguların çok az yan etkisi vardır. Etkileri de hemen görülür.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Dolgu uygulayan kişiler bundan memnun. Nazolabial dolgu ile görünümünü düzeltenler hızlı etki süresini de çok iyi buluyorlar. Genel olarak tüm hastalar uyguladığımız nazolabial dolguları beğeniyor.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatı hakkında bilgi almak için gittiğiniz kliniklerde farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Sağlık sektöründe yapılan bir işlem için kişiyi muayene etmeden kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu konuda en doğru fiyat, uzman bir doktor tarafından yapılan muayene sonucunda tedavi planının oluşturulmasından kaynaklanır.

 

Nazolobial Dolgu Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçiniz.Nazolabial Dolgu
Urartu Göz Merkezi